Warning message

This weekend is currently closed!

Girls Flight #76


Date: Nov 06, 2015

Type: Chrysalis Flight

Location: Crystal River United Methodist Church
Address: 4801 N Citrus Ave, Crystal River, FL 34428

Gender: F

Active:
Open:

Upcoming Team Training Meetings:
Saturday, August 29 - 8:00am - 4:00pm
- Location: First United Methodist Church of Clermont

Saturday, Sept 26 - 8:00am - 4:00pm
- Location: First United Methodist Church of Clermont

Saturday, October 17 - 8:00am - 4:00pm
- Location: Crystal River UMC

Boys and Girls teams will meet together and break out as needed.

Team Members for Girls Flight #76

Clergy

Name Position Talksort ascending
David Rawls SD God's Means of Grace
Kristina Schonewolf ASD God Empowers

Lay Team

Name Position Talksort ascending
Hannah Ulmer Asst. Table Leader Single Life
Nicole Logan Lay Director Priesthood of All Believers
Alyssa McNabb Asst. Lay Director 2 Next Steps
Jennifer Roop Table Leader Marriage
Talia Bianco Music Director Ideals
Joline Krolicki Table Leader Faith
Jayne Stanley Table Leader Communication
Talina Bianco Asst. Table Leader Christian Growth
Heather Ramsey Table Leader Christian Action
Elizabeth Larrabee Outside Team
Amanda-Lin Servin Outside Team
Mary Zipperer Outside Team
Susan Oxford Outside Team
Kathy Lee Burns Outside Team
Dionne Roy Outside Team
Michelle Taylor Outside Coordinator
Patricia Moles Outside Team
Nancy Bacon Outside Team
Glenda McComb Outside Team
Pam DeDea Table Leader
Lisa Ralph Board Representative
Kim Moles Asst. Lay Director 1
Angel Walter Outside Team
Prayer Clock for Girls Flight #76
Day Time Name Location
Friday 8:00 AM Lisa Edington Palmetto, FL
Friday 8:30 AM Angela Wilke
Friday 9:00 AM sonja bianco lakeland, fl
Friday 9:30 AM Phil Jacobs Middleburg Fl
Friday 10:00 AM Xochil Elmore
Friday 10:30 AM Colleen Juul
Friday 11:00 AM Barbara Paige
Friday 11:30 AM Jennifer Palmer Orlando Fl.
Friday 12:00 PM Amy Winslow
Friday 12:30 PM Jerry Narhwold
Friday 1:00 PM Elizabeth Landizuri
Friday 1:30 PM George Bacon
Friday 2:00 PM Susan Oxford
Friday 2:30 PM Karen Dwyer
Friday 3:00 PM Jodie McCoy
Friday 3:30 PM Gary Stanley
Friday 4:00 PM Barbara Paige Bradenton, FL
Friday 4:30 PM Kristen Ulmer
Friday 5:00 PM David Edington Palmetto, FL
Friday 5:30 PM Juanita Applegate Belleview, Florida
Friday 6:00 PM Nylene Awbrey
Friday 6:30 PM Andrew Zipperer
Friday 7:00 PM Jenny Eldridge
Friday 7:30 PM Shivone Alphonso
Friday 8:00 PM Barbara Moran
Friday 8:30 PM Doug Cooper
Friday 9:00 PM Greg Lepper Palm Harbor, Florida
Friday 9:30 PM David Edington Palmetto, FL
Friday 10:00 PM Kari Tesenair Melbourne, FL
Friday 10:30 PM Dan Tesenair Melbourne, FL
Friday 11:00 PM Shari Lepper 1916 Groveland Rd Palm Harbor
Friday 11:30 PM jan Metcalf home
Saturday 12:00 AM Shari Lepper 1916 Groveland Rd Palm Harbor
Saturday 12:30 AM Jennifer Fox
Saturday 1:00 AM Sandra Torchia
Saturday 1:30 AM Maggie Boreman
Saturday 2:00 AM Mike Whiteside Middleburg, FL
Saturday 2:30 AM Nate Guteras Winter Haven
Saturday 3:00 AM Steve DeDea
Saturday 3:30 AM Dawn Reno
Saturday 4:00 AM Rachel Horne
Saturday 4:30 AM Bonnie Wendell
Saturday 5:00 AM Dorann Fryman
Saturday 5:30 AM Candy Ogden Clermont , Florida
Saturday 6:00 AM Greg Lepper Palm Harbor, Florida
Saturday 6:30 AM Shari Lepper 1916 Groveland Rd Palm Harbor
Saturday 7:00 AM Maia Atteberry
Saturday 7:30 AM Bo Bianco
Saturday 8:00 AM Delores Nichelson PHUMC
Saturday 8:30 AM Tiffany Maddy
Saturday 9:00 AM Cindy Zipperer
Saturday 9:30 AM Paul Wydro Tarpon Springs
Saturday 10:00 AM Donnie & Sandy Burchfield
Saturday 10:30 AM Doug Mears
Saturday 11:00 AM Lynn Redmond
Saturday 11:30 AM Jennifer Palmer Orlando Fl.
Saturday 12:00 PM Jeff Andras
Saturday 12:30 PM Joette Hampton
Saturday 1:00 PM Kyle Henderson
Saturday 1:30 PM Andrew Zipperer
Saturday 2:00 PM Angela Stephens
Saturday 2:30 PM Lynn Anzalone
Saturday 3:00 PM Christina Castelin
Saturday 3:30 PM Muriel Arey
Saturday 4:00 PM Jan Henson
Saturday 4:30 PM Jan Henson
Saturday 5:00 PM Meg & Lonnie Johnson
Saturday 5:30 PM Tom Bosse
Saturday 6:00 PM Dani Short
Saturday 6:30 PM Carol Marshall
Saturday 7:00 PM David Paul
Saturday 7:30 PM Judy Paul
Saturday 8:00 PM Sandy Proper
Saturday 8:30 PM Gladys Santana-Ortega
Saturday 9:00 PM Patty Manecci
Saturday 9:30 PM Neil Ulmer
Saturday 10:00 PM Kari Tesenair Melbourne, FL
Saturday 10:30 PM Dan Tesenair Melbourne, FL
Saturday 11:00 PM Cathy McCarty
Saturday 11:30 PM Shari Lepper 1916 Groveland Rd Palm Harbor
Sunday 12:00 AM Andrew Zipperer
Sunday 12:30 AM Eucreite Waite
Sunday 1:00 AM George Odishod
Sunday 1:30 AM Gary Danner
Sunday 2:00 AM Mike Whiteside Middleburg, FL
Sunday 2:30 AM David Edington Palmetto, FL
Sunday 3:00 AM Kathy Rhodes
Sunday 3:30 AM Dick Laye
Sunday 4:00 AM Sonsee Sanders
Sunday 4:30 AM Gina Leinwol
Sunday 5:00 AM Gary Logan
Sunday 5:30 AM Candy Ogden Clermont , Florida
Sunday 6:00 AM Greg Lepper Palm Harbor, Florida
Sunday 6:30 AM Shari Lepper 1916 Groveland Rd Palm Harbor
Sunday 7:00 AM Delores Nichelson PHUMC
Sunday 7:30 AM Jennifer Earnshaw
Sunday 8:00 AM Tom Bosse
Sunday 8:30 AM Tess Dykes
Sunday 9:00 AM Bonnie Wendell
Sunday 9:30 AM Candy Ogden
Sunday 10:00 AM Carole Marsden
Sunday 10:30 AM Mike Diaz
Sunday 11:00 AM Judy Leavitt
Sunday 11:30 AM Tommy Moore Clermont, FL
Sunday 12:00 PM Amanda Bolen
Sunday 12:30 PM Barbara McNabb
Sunday 1:00 PM Jennifer Palmer Orlando Fl.
Sunday 1:30 PM Lisa Ralph
Sunday 2:00 PM Tanner Zipperer
Sunday 2:30 PM Barbara McNabb
Sunday 3:00 PM Michelle Weeks
Sunday 3:30 PM Kathleen McCorvie
Sunday 4:00 PM George Odishod
Sunday 4:30 PM Jennifer Palmer Orlando Fl.